مبلمان

راهکار هایی برای تبدیل مبل قدیمی به مبلی دل پذیر

picture for post three

شاید شما چند وقتی  هست به فکر عوض کردن مبل خودتون و ایجاد تغییری در  منزل خود شده اید که دلیل این امر میتواند قدیمی بودن مبل شما ، دل زده شدن از مبلتون ، تغییر منزل و تغییر دکراسیون باشد .

خب اگر شرایطی مناسبی برای عوض کردن مبل داشته باشید که مشکلی نیست اما اگر به دلایلی مختلف در حال حاضر قادر به چنین کاری نیستید و در ضمن از نگاه کردن به مبل خودتون خسته شدید  .

نگران نباشید ما  سعی کردیم راه حل هایی به مراتب ارزان تر نسبت به خریدمبل  در اختیار شما قرار دهیم تا طول عمر مبل خوتون رو چند سالی افزایش دهید .

شاید شما هم  همچین شرایطی داشته باشید  :

” در حالی که من هر روز  به مبل جدیدی برای منزل مان  فکر میکنم  ، می دانم که اکنون به هیچ وجه نمی توانیم چنین مبلی  خریداری کنیم چرا که در حال عوض کردن منزل بودیم و شرایط مالی مناسبی نداریم در حال حاضر مجبوریم مبل هارو  تحمل کنیم . “

مبل ممکن است از سری وسایلی بنطر بیاید که انعطاف پذیری مناسبی ندارد تا بتوان تغییر های گوناگونی در آن به وجود آورد ،اما اینطور نیست !!

در ادامه سعی کردیم بهترین راه حل هایی که میتوانید مبل خودتان را بروز کنید را در دسترس شما قرار دهیم

 

picture for post three

 

چند راه مناسب ( مقرون به صرفه)  برای ایجاد تغییر زیاد :

تمیزش کن:

گاهی اوقات شگفت آور است که یک تمیز کردن عمیق چه کاری می تواند برای یک مبل انجام دهد .  میشود فقط با تمیز کردن عمیق و خوب چند سال دیگه به عمر مبل خودتون بیافزایید  .

تعویض بالشتک های نرم و فرو رفته :

خب جنس داخل این بالشتک ها میتواند به راحتی تغییر و با تعویض شود به توجه به قیمت و کیفیت کافی است بخواهید .

عوض کردن کوسن های مبل  یا اضافه کردن چند کوسن جدید  :

خب کوسن هارا میتوانید به راحتی شخصی سازی کنید  مدل های فراوانی به آنها بدهید . رنگ بندی ، نوع دوخت و … . عوض کردن کوسن های قدیمی و ایجاد طرحی روی آنها باعث دوباره متولد شدن مبل های تان خواهد شد . خب با توجه به حجم آنها مسلما هزینه پایین و مقرون به صرفه ای برای شما خواهد داشت .

 

picture for three post

 

 تعویض یا رنگ کردن پایه های مبل خود :

پایه مبل جز وسایلی است که به مبل اضافه میشوند پس یعنی قابل جداسازی و تغییر می باشد .  در واقع می توانید پایه های مبل را تعویض و یا   رنگ کنید  . میشه به جای چوب فلز گذاشت و یا میشه به جای فلز چوب گذاشت . ( البته بستگی به نوع مبل و ساختار کلی آن نیز دارد )

اضافه کردی دکمه به بالشتک های مبل  راحتی :

بالشتک های مبل خودتون را می توانید با تغییری جزی بسیار متفارت کنید . اضافه کردن دکمه به اونها ، اضافه کردن شیار های خیاطی به اونها و ….  .

عوض کردن پارچه مبل :

آخرین راهی که به شما پیشنهاد میکنیم و موثر ترین آنهاست تغییر پارچه مبل است .

پارچه مبل جزی اساسی در ساختار مبل است و تاثیر زیادی در زیبایی مبل شما دارد ، خب پارچه ها دارای تنوع بسیاری هستند که قیمت های متفاوتی دارن ،میتوانید با توجه به خواسته هایتان  مدل های متنوعی تهیه کنید .

 

picture for post three

 

در انتها :

مبل های شما اساسا در گذر زمان فرسوده شده و از زیبایی منزل شما میکاهد اما  با انجام کارای ذکر شده  میتوانید ،  تا خرید مبل بعدی خود از مبل فعلی لذت ببرید   .

 

اگر قصد ایجاد چنین تغییری دارید  تیم چوبلان مشاوره ای رایگان در اختیار شما قرار میدهد  .
همه ما منتظر تماس شما خواهیم بود .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *